Szép Magyar Beszéd Verseny

Írta: Ujszászi Beatrix

2019. február 6-án rendezték meg a szadai Székely Bertalan Iskolában a Szép Magyar Beszéd Verseny területi fordulóját. A versenyen intézményünket az iskolai forduló legjobbjai képviselték. Az 5-6.évfolyamon Szentpéteri Kornélia (6.c) és a 7-8.évfolyamról Győri Dániel (8.b) tanulók.

A versenyen egy szabadon választott és egy kötelező szöveget kellett felolvasniuk a háromtagú zsűrinek. Fontos volt, hogy hiba nélkül, érthetően, a megfelelő artikulációval és hangsúlyozással olvassanak, mégis természetes beszédnek hangozzon a szöveg. A területi fordulón is csodálatosan helytálltak diákjaink, hiszen Nelli a népes mezőnyből az előkelő 2.helyet szerezte meg.

Dani pedig csodálatos előadásmódjáért és különleges orgánumáért különdíjban részesült. Nagyon büszkék vagyunk rájuk és szívből gratulálunk!